Кременчуцький районний суд Полтавської області виніс вирок двом браконьєрам.

voland
voland аватар
User offline. Last seen 2 года 35 недель ago. Не в сети
АдминистраторЗнатный рыболов
Зарегистрирован: 20/04/2010
Сообщения:
Баллы: 8734

 

Справа № 1-71/12
 
ВИРОК
 
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
 
21 лютого 2012 року
 
Кременчуцький районний суд Полтавської області в складі:
 
головуючого судді Степаненка Ю.І.,
 
за участю секретаря Левицької І.П.,
 
прокурора Лукій К.В.,
 
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кременчуці кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця і мешканця АДРЕСА_1, українця, громадянина України, освіта професійно-технічна, не одруженого, не працюючого, раніше не судимого,
 
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця і мешканця АДРЕСА_2, українця, громадянина України, освіта професійно-технічна, не одруженого, не працюючого, раніше не судимого, у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 статті 249 КК України,
 
В С Т А Н О В И В:
 
22 листопада 2011 року, приблизно о 23 годині, ОСОБА_1 разом з ОСОБА_2, маючи умисел на незаконне зайняття рибним добувним промислом, на належних на праві власності ОСОБА_2 металевому човні «Казанка», регістровий номер УПБ-384-К, з двигуном «Вихор», прибули в межі водної акваторії Дніпродзержинського водосховища, на територію об'єкту природно-заповідного фонду України - регіонального ландшафтного парку, в район Ландшафтного заказника «Білецьківські плавні», що знаходиться на теритрії Білецьківської сільської ради, Кременчуцького району, Полтавської області, при цьому взявши з собою заборонені знаряддя лову: риболовні сітки в кількості 5 штук.
 
Реалізуючи свої злочинні наміри, ОСОБА_1 разом з ОСОБА_2, у вказаному місці, на відстані 300 метрів від північно-східної частини острову «Зелений» на річці Дніпро, на відстані приблизно 500 метрів одна від одної, встановили у воді вказані сітки ліскові у кількості 5 штук, а саме: довжиною 70 метрів, висотою 1,8 метрів, вічко 40 мм., синьо-чорні у кількості двох штук; довжиною 30 метрів, висотою 1,2 метрів, вічко 35 мм., з зеленими кодолами у кількості однієї штуки; довжиною 30 метрів, висотою 2 метри, вічко 35 мм., сіро-зелена у кількості однієї штуки та довжиною 100 метрів, висотою 1,8 метрів, вічко 35 мм.,синьо-зелена у кількості однієї штуки, де за їх допомогою, в період часу з 23 години 22 листопада 2011 року до 7 години 30 хвилин 23 листопада 2011 року провели незаконний вилов риби цінних видів з річки Дніпро (Ландшафтного заказника «Білецьківські плавні»), а саме: карась — 143 штуки, плітка — 28 штук, плоскирка — 1 штука, сазан — 11 штук, щука — 2 штуки, окунь — 2 штуки, судак — 2 штуки та раки — 2 штуки.
 
23 листопада 2011 року , приблизно о 7 годині 30 хвилин, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 були затримані начальником ВСДО РЛП «Кременчуцькі плавні» Білобровом І.О. за незаконне зайняття рибним промислом, без належного дозволу, з використанням заборонених знарядь лову — риболовних ліскових сіток.
 
Згідно Такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної порушенням природоохоронного законодавства у межах території та об'єктів природно-заповідного фонду України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №521 від 21 квітня 1998 року, внаслідок своїх протиправних дій ОСОБА_1 разом з ОСОБА_2 незаконно здобули рибу цінних видів, що відноситься до водних живих ресурсів загальнодержавного значення, а саме: карась у кількості 143 штук, вартістю 6 гривень за 1 штуку, на суму 858 гривень; плітку у кількості 28 штук, вартістю 11 гривень за 1 штуку, на суму 308 гривень; одну плоскирку вартістю 6 гривень; сазан у кількості 11 штук, вартістю 55 гривень за 1 штуку, на суму 605 гривень; щука у кількості 2 штук, вартістю 55 гривень за 1 штуку, на суму 110 гривень; окунь у кількості 2 штук, вартістю 6 гривень за 1 штуку, на суму 12 гривень; судак у кількості 2 штук, вартістю 55 гривень за 1 штуку, на суму 110 гривень та раки у кількості 2 штук, вартістю 4 гривні за 1 штуку, на суму 8 гривень, чим заподіяли шкоду водним біоресурсам, добуваючи цінні види риб, у розмірі 2 017 гривень.
 
Ураховуючи вилов риби в межах Ландшафтного заказаника, використання сіток під час вилову риби, що є засобами, які знищують іхтіофауну і гідро біонтів, особливо в умовах різкого зменшення чисельності їх популяції внаслідок негативного впливу низки антропогенних факторів, цінність порід та значну кількість виловленої риби (понад 180 штук різних видів), діями підсудних ОСОБА_1 та ОСОБА_2 заподіяно істотну шкоду.
 
Підсудні ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в судовому засіданні свою вину в пред'явленому обвинуваченні по ч.1 ст.249 КК України визнали повністю, дали пояснення щодо обставин вчинення злочину відповідно до вище викладеного обвинувачення, ловили рибу для власних потреб, обидва в скоєному щиро розкаялися.
 
Фактичні обставини справи як підсудними, так ніким з інших учасників судового розгляду не оспорюються, а тому докази не досліджувалися у судовому засіданні відповідно до ч.3 статті 299 КПК України.
 
Дії підсудних ОСОБА_1 та ОСОБА_2 суд кваліфікує по ч.1 ст.249 КК України, оскільки кожен з них вчинив незаконне зайняття рибним добувним промислом, що заподіяло істотну шкоду.
 
При призначенні покарання підсудним суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, який за класифікацією є злочином невеликої тяжкості, особу винних, обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання, кількість та вагу (понад 52 кг.) незаконно виловленої риби, спосіб та кількість заборонених знарядь лову —п'ять штук сіток загальною довжиною 300 метрів.
 
Обидва підсудні до кримінальної відповідальності притягаються вперше, характеризуються за місцем проживання позитивно, повністю визнали свою вину і щиро розкаялися у скоєному.
 
Обставинами, які пом'якшують їх покарання є повне визнання ними своєї вини в судовому засіданні та щире каяття.
 
Обставин, які б обтяжували їх покарання, судом не встановлено.
 
За таких обставин обом підсудним має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для їх виправлення і попередження нових злочинів у виді штрафу, з конфіскацією знарядь і засобів промислу і всього добутого.
 
Прокурором Кременчуцького району в інтересах держави в особі Білецьківської сільської ради Кременчуцького району заявлений цивільний позов до відповідачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної шкоди, завданої рибним ресурсам, в сумі 2017 гривень. Позовна заява обгрунтована доказами у справі, повністю визнана відповідачами, а тому з підстав статті 1166,1190 Цивільного кодексу України підлягає задоволенню в повному обсязі.
 
Керуючись ст.,ст. 323-328 КПК України, суд
 
П О С Т А Н О В И В :
 
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 статті 249 КК України, призначивши йому покарання у виді штрафу у розмірі ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 2 550 гривень, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.
 
Запобіжний захід ОСОБА_1 залишити до набрання вироком законної сили у виді підписки про невиїзд.
 
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 статті 249 КК України, призначивши йому покарання у виді штрафу у розмірі ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 2 550 гривень, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.
 
Запобіжний захід ОСОБА_2 залишити до набрання вироком законної сили у виді підписки про невиїзд.
 
Речові докази: ліскові риболовні сітки б/в у кількості 5 штук конфіскувати (а.с.16,30-33,36), рибу та раки в кількості 52,620 кг. загальною вартістю 355,20 гривень, які були здані для реалізації ФОП ОСОБА_5 згідно накладної №52 від 23 листопада 2011 року, передати в дохід держави, або сплатити їх вартість по державних цінах, що існують в момент повернення (а.с.34,36), металевий човен «Казанка», регістровий номер НОМЕР_1 УПБ-384-К, з двигуном «Вихор-25» МЧТ 8848 - конфіскувати (а.с.14,17,36).
 
Цивільний позов прокурора задовольнити.
 
Стягнути солідарно з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на користь Білецьківської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області 2 017 (дві тисячі сімнадцять) гривень матеріальної шкоди, завданої рибним ресурсам.
 
На вирок може бути подана апеляція в Апеляційний суд Полтавської області протягом 15 діб всіма учасниками процесу з моменту його проголошення через Кременчуцький районний суд.
 
 
Суддя Ю. І. Степаненко

 


рыбалкаГде хорошо клюёт рыба? - Где ей хорошо, там она и клюёт

аватар

20 comments

voland
voland аватар
User offline. Last seen 2 года 35 недель ago. Не в сети
АдминистраторЗнатный рыболов
Зарегистрирован: 20/04/2010
Сообщения:
Баллы: 8734
Re: Кременчуцький районний суд Полтавської області виніс ...

Информация предоставлена ВСДО РЛП «Кременчуцькі плавні», выкладвыем для тех кто еще занимается этим промыслом - Задумайтесь, а стоит ли оно того!?

 


рыбалкаГде хорошо клюёт рыба? - Где ей хорошо, там она и клюёт

Serega
Serega аватар
User offline. Last seen 4 года 42 недели ago. Не в сети
Пионер рыбалки
Зарегистрирован: 08/01/2012
Сообщения:
Баллы: 566
Re: Кременчуцький районний суд Полтавської області виніс ...

Это всего лиш аматоры жаль что избранных так неловят вот это была бы польза для реки.

mario
mario аватар
User offline. Last seen 4 года 4 недели ago. Не в сети
Начинающий рыболов
Зарегистрирован: 12/01/2012
Сообщения:
Баллы: 33
Re: Кременчуцький районний суд Полтавської області виніс ...

По больше бы таких ловили может кто и задумается, хотя скоро весна и рыба пойдет на нерест и браканы за ней вместе со своими сетями и электроудочками

Истрибитель
Истрибитель аватар
User offline. Last seen 8 лет 34 недели ago. Не в сети
Начинающий рыболов
Зарегистрирован: 07/08/2011
Сообщения:
Баллы: 52
Re: Кременчуцький районний суд Полтавської області виніс ...

Это как раз избранные, работавшие под самыми высокими крышами и если бы они были задержаны не госохраной заповедника, то приговора бы не было никогда !

Шкипер
Шкипер аватар
User offline. Last seen 9 лет 6 недель ago. Не в сети
Начинающий рыболов
Зарегистрирован: 23/09/2011
Сообщения:
Баллы: 47
Re: Кременчуцький районний суд Полтавської області виніс ...

Всеравно смешно штраф - 2500 грн. , при их промысле , а вот лодку и движок забрали это уже что-то , но я так понимаю это скорей всего показательное дело , чем система ...

ГНАТ
ГНАТ аватар
User offline. Last seen 9 лет 1 неделя ago. Не в сети
Прохожий
Зарегистрирован: 06/01/2012
Сообщения:
Баллы: 6
Re: Кременчуцький районний суд Полтавської області виніс ...

если бы так было во всех областях ,ато летом удочку негде бросить за этими сетками

ГНАТ

аватар
Serega
Serega аватар
User offline. Last seen 4 года 42 недели ago. Не в сети
Пионер рыбалки
Зарегистрирован: 08/01/2012
Сообщения:
Баллы: 566
Re: Кременчуцький районний суд Полтавської області виніс ...

инспекцыя ловит аматоров или браканов которые отказались платить дань,а избранных нихто не ловит.

megakoul
megakoul аватар
User offline. Last seen 9 лет 35 недель ago. Не в сети
Прохожий
Зарегистрирован: 22/12/2011
Сообщения:
Баллы: 27
Re: Кременчуцький районний суд Полтавської області виніс ...

нужно создать гражданский патруль,резать сети и бить морды

aldr66
aldr66 аватар
User offline. Last seen 4 года 9 недель ago. Не в сети
Пионер рыбалки
Зарегистрирован: 12/02/2012
Сообщения:
Баллы: 765
Re: Кременчуцький районний суд Полтавської області виніс ...

Вот и ответы на вопросы. Стоит на берегу поплавочник 3 удочки (2 кормака) и спинмен-угадайте до кого пристебается инспекция? У нашего брата спинмена снастей на 3000 и более тысяч-вот где можно поиметь. (Это я имел ввиду спортивный лов во время запрета).

   Не за рыбой иду - на рыбалку!
sereja
sereja аватар
User offline. Last seen 1 год 5 недель ago. Не в сети
Знатный рыболов
Зарегистрирован: 30/10/2010
Сообщения:
Баллы: 10381
Re: Кременчуцький районний суд Полтавської області виніс ...

( megakoul нужно создать гражданский патруль,резать сети и бить морды) Это несерьезно и ты сам понимаеш.Все нужно делать это в рамках закона.

Нет рыбы большей, чем сорвавшаяся с крючка. Серега.

megakoul
megakoul аватар
User offline. Last seen 9 лет 35 недель ago. Не в сети
Прохожий
Зарегистрирован: 22/12/2011
Сообщения:
Баллы: 27
Re: Кременчуцький районний суд Полтавської області виніс ...

волка бояться в лес не ходить

megakoul
megakoul аватар
User offline. Last seen 9 лет 35 недель ago. Не в сети
Прохожий
Зарегистрирован: 22/12/2011
Сообщения:
Баллы: 27
Re: Кременчуцький районний суд Полтавської області виніс ...

что-бы сделать в рамках закона нужно менять всю систему и отношение к природе

аватар
voland
voland аватар
User offline. Last seen 2 года 35 недель ago. Не в сети
АдминистраторЗнатный рыболов
Зарегистрирован: 20/04/2010
Сообщения:
Баллы: 8734
Re: Кременчуцький районний суд Полтавської області виніс ...

а давайте проголосуем, а потом я пойду в гости к нашей охране парка. а то так и останется только на словах

http://fishing.pl.ua/fishing-poll/esli-postupit-predlozhenie-ot-okhrany-parka-kremenchutsk-plavn-provesti-sovmestnyi-reid

 


рыбалкаГде хорошо клюёт рыба? - Где ей хорошо, там она и клюёт

Serega
Serega аватар
User offline. Last seen 4 года 42 недели ago. Не в сети
Пионер рыбалки
Зарегистрирован: 08/01/2012
Сообщения:
Баллы: 566
Re: Кременчуцький районний суд Полтавської області виніс ...

С одной стороны хорошее предложение,а здругой мы браканам нанесём временный убыток который они отобьют за неделю

mario
mario аватар
User offline. Last seen 4 года 4 недели ago. Не в сети
Начинающий рыболов
Зарегистрирован: 12/01/2012
Сообщения:
Баллы: 33
Re: Кременчуцький районний суд Полтавської області виніс ...

Зато будут знать что мы тоже в патруль ходим, enlightened   может не так часто сети будут ставить, покрайней мере во время нереста. wink

Serega
Serega аватар
User offline. Last seen 4 года 42 недели ago. Не в сети
Пионер рыбалки
Зарегистрирован: 08/01/2012
Сообщения:
Баллы: 566
Re: Кременчуцький районний суд Полтавської області виніс ...

Их предупредят до того как начнётся рейд.

Григорьевич
Григорьевич аватар
User offline. Last seen 5 лет 26 недель ago. Не в сети
Рыболов любитель
Зарегистрирован: 10/02/2012
Сообщения:
Баллы: 347
Re: Кременчуцький районний суд Полтавської області виніс ...

Никто нас в охрану парка и т.п. не возмет.Там ограниченое количество людей и подкреплены они властью.Им даны полномочия,а наш  с вами энтузиазм никто не оценит , себе только нервы трепать.Решать нужно на другом уровне.Всем удачной рыбалки.

Serega
Serega аватар
User offline. Last seen 4 года 42 недели ago. Не в сети
Пионер рыбалки
Зарегистрирован: 08/01/2012
Сообщения:
Баллы: 566
Re: Кременчуцький районний суд Полтавської області виніс ...

Браканы и инспекцыя всегда будут выбивать рыбу и на нересте и на зимовальных ямах потому что это выгодный бизнес

аватар
Лодочник
Лодочник аватар
User offline. Last seen 7 лет 1 неделя ago. Не в сети
Бывалый рыболов
Зарегистрирован: 31/03/2011
Сообщения:
Баллы: 1754
Re: Кременчуцький районний суд Полтавської області виніс ...

Увага!!!     На ринку Молодіжного в рибних кіосках майже завжди є в продажі маленькі судачки довжиною з олівець і менше(13-14см).    У мене при виді цього безчиння виникає бажання знищити ці пункти разом з власниками та тими ,хто цей бізнес " кришує".   Прошу тих хто не байдужий , виразити своє відношення до цього факту,щоб було видно скільки нас та зібратися в майбутньому на цьому ринку для суворого громадянського попередження цієї банди вбивць.    Пам'ятайте,що час працює не на нас з вами.  Винесемо сміття разом з нашої хати !

Рыбачу,ремонтирую лодки Моб.Тел 0-97-465-17-83

мореман
мореман аватар
User offline. Last seen 7 лет 20 недель ago. Не в сети
Заслуженный рыболов
Зарегистрирован: 06/10/2010
Сообщения:
Баллы: 4398
Re: Кременчуцький районний суд Полтавської області виніс ...

Цель создания парка для того чтоб через малый промежуток времени забрать эти земли в часные Бабаевские влодения для эльдорадо проживающих в потоки хаус туристов. А будет это так поповните. Будет подрядчик который будет строить вна територии парка всякую типа нужную недвижемость и обустраивать тереторию а так же вести охрану. Настанет момент когда город типа не сможет расплатится и фирмочка кому она принадлежит обяснять не надо заберет за долги парк в аренду лет так на 50. Смею вас заверить что наш продажный депутатский корпус проголосует за. Результат дедушку с удочкой из Белецковки который всю жизнь там ловил рыбу будут отстреливать как бешеную собаку. Этот цирк с судами продажными и растерзанием козлов отпущения с 100 метрами сетей в куче. Я конечно их не оправдываю но поверте это не профи а так аматоры которые оказались не в том месте и не в то время. Сама идея создания парка для того чтоб легше забрать земельку в Бабаевскую вотчину. Сами прикиньте какие надо было дать взятки чтоб построить потоки хауз ведь строительство в зоне затопления а так же учтите что это територия Днепродзержинского водохранилища а там по закону строить нельзя. Вопрос простому смертному дали бы добро. Вывод только паны могут сибе позволить безнаказанно нарушать законы сами или ихние холопы(браконьеры) по ихнему приказу. А мы с вами уважаемое большенство попадаем в разряд тех про кого писал великий Тарас( сами на панщину идут и деточек своих ведут). Будем через два три годика смотреть и слюной давится как элитные катера с уродами на борту ловят рыбу в заповеднике а потом бухать едут в потоки хаус маяк и.т.д.